Georg Alber

Historische Rallye-EM 2001

Georg Alber

(GA) Georg Alber, ročník 1951, už od roku1968 se zabývá aktivně závodním sportem. Začátkem 70. let začal svoji kariéru v národní a mezinárodní rallye na značkách peugeot, později Opel Kadett a fiat, a byl velmi úspěšný v pohárovém závodu Mitropa-Cup. Na evropských a mezinárodních závodech jako RAC-Rallye 1978 ukázal své silné stránky v řidičských schopnostech.

Začátkem 80. let zamířil s vozem Škoda RS 130 na okruhy a závody do vrchu. 1982-1983 se stal rychlý Bavor mistrem Evropy v závodech do vrchu a 1985 vyhrál Alpen-Donau-Cup.

V roce1986 se Georg Alber zúčastnil na toyotě tehdy velmi profesionálního závodu mistrovství světa cestovních automobilů. Tým „Alber-Charouz“ získal v letech 1987 a 1988 vicetitul ve své divizi. Největším úspěchem v jeho kariéře bylo určitě vítězství při Grand Prix mistrovství světa cestovních automobilů v Brně v roce 1987.

Souběžně se svým aktivním závodním sportem založil se svou manželkou Annemarie v polovině 80. let firmu GA. Z toho, co zpočátku běželo jen tak „bokem“, se vyklubala silná firma, která v 90. letech vyžadovala plné nasazení svého šéfa, takže nezbyl téměř žádný čas na aktivní závodní sportování. Výjimkou byly sporadické účasti na závodech jako např. závodní série Can-Am, případně různé rallye.

V současné době využívá své dlouholeté zkušenosti při vývoji GA - závodních sportovních výrobků a jezdí jenom pro „zábavu“(!!!!), ale s velkým úspěchem:

FIA Historic Rallye Champion 2003